Milyen gyakran veszi elő a nap során telefonját? Előfordul, hogy akkor is nyomkodja, ha éppen más teendője lenne? A megszokás nagy úr, és erre mutatott rá az a legfrissebb kutatás is, mely azokat az okostelefon használati szokásokat vette górcső alá, amelyek legtöbbünket bizony kimondva, vagy kimondatlanul, de idegesítenek. Még mindig sokan vannak, akik túl hangosan beszélnek, és ezzel nyilvános helyeken zavarják embertársaikat.
Ez nem csak emiatt kellemetlen, hanem mert sokszor olyan beszélgetéseknek is fültanúi lehetünk, amelyeket inkább meg sem szeretnénk hallani. Hasonlóképp problémás, ha a piros lámpánál azért nem indul a sor, mert az előttünk álló még éppen lezárja a billentyűzárat az elmúlt pillanatok internetezése után. Kellemetlen, és a telefonszámlára is rossz hatással lehet az, amikor véletlenül hívunk fel valakit.
Ez elsősorban a zsebben tartott okostelefonok esetében szokott előfordulni, melyeket véletlen megnyomva, akár hosszú ideig is tartott a vonal.
Sokat elárul az intelligenciáról, hogy társaságban, vagy személyes beszélgetések alkalmával miként reagálunk a telefon megszólalására. Természetesen sokszor van, hogy kénytelenek vagyunk felvenni azt, de a legtöbbször lerendezhetőek lennének a beszélgetések néhány pillanat alatt is, megtisztelve ezzel a velünk szemben állót, aki épp társaságunkra vágyna ahelyett, hogy egy hosszas telefonbeszélgetés fültanúja legyen.
Mindemellett a telefonos internetezés már beszivárgott a legtöbb korosztály mindennapjaiba, és legyen szó akár a tömegközlekedési eszközökön való utazásról, akár az otthon töltött időről, sokan akkor is az okostelefonon lógnak, ha el tudnák ennél tartalmasabban is tölteni idejüket. Ami egykor pozitívum volt, az mára lassan átfordul az ellenkező irányba. A kérdés csupán az, mikor vesszük észre magunkat.