Nagyon jól tesszük, hogyha gondolunk a családunk jövőjére és elkezdünk félretenni. Változhatnak a havi díjak attól függően, hogy milyen életbiztosítást választunk. Hagyományos esetben mindig van egy meghatározott összeg, amit havonta félre kell tennünk és ez folyamatosan gyarapodni fog. Hogyha bekövetkezik valamilyen tragédia, akkor a családtagjaink nem maradnak pénz nélkül.
A gyerekek iskoláztatása tovább folytatódhat, megmarad a lakás, szóval nem kell nélkülözniük. Sokan csak kidobott pénznek tartják ezt az egészet, hiszen velük biztosan semmi nem történhet meg. Pedig a baj bármikor megtörténhet. Nem akarja senki sem az ördögöt a falra festeni, de jobb tisztában lenni ezekkel a dolgokkal, ezért nem árt életbiztosítást kötni valamilyen formában.
Az életkörülmények sok esetben nem indokolják ezt a döntést és az adott személy teljesen biztonságban érzi magát. Egészséges, nem kell mindennap autóba ülnie, ezért az autóbaleset veszélye sem áll fenn. Nem szabad elbíznunk magunkat, mert előre kell gondolkodnunk. Hogyha saját céggel rendelkezünk, akkor megköthetjük úgy az életbiztosítást, hogy a befizetett havi díjak költségként legyenek elszámolva, ráadásul ez a forma csökkenti az adóalapot is.
Minden tekintetben előnyösnek számít. A céget kell feltüntetni szerződő félként és így az fogja fizetni a biztosítási díjakat a továbbiakban. Ezen belül többféle biztosításra is alkalmazhatjuk ezt a megoldást, ami számos előnyt hordoz magában. Baleset- és egészségbiztosítás, illetve kockázati biztosítás is igényelhető ebben a formában, illetve a megtakarításos whole life befektetés sem kivétel ez alól. Mindenképp gazdaságosabb a cégen keresztül intézni az ilyen jellegű biztosításokat, mivel nem az adózott pénzünkből kell ezt megoldanunk. A whole life esetében kihasználhatunk egy legális kiskaput is. Általános esetben a felgyülemlett tőkét a biztosító a halálunkkor fizeti ki, azonban, ha ezt is cégen keresztül kötjük meg, akkor hozzájuthatunk hamarabb is a pénzünkhöz, amennyiben a cég visszavásárolja a szerződést.