A mai irodaházak, bevásárlóközpontok és egyéb hivatalok bejárati rendszerei általában a legmodernebb és legköltséghatékonyabb biztonságos és praktikus megoldásokkal felszereltek. A kártyás, chipes beléptető rendszereken kívül a fotocellás ajtó is népszerű megoldást jelent az ügyfelek be- és kiengedésére az adott épületből. A leggyakrabban bankok és benzinkutak ajtói működnek ilyen elven, hiszen az óriási személyforgalom itt a legjellemzőbb.
Ezért érdemes olyan hatékony és biztonságos megoldást kialakítani, amely gyors áteresztést eredményez. A fotocellás ajtó lényege, hogy a jellemzően az ajtó felé beépített mozgásérzékelő már néhány méterről érzékeli, hogy valaki közeledik, és az ajtószárnyak kinyílnak. Pont akkorra, amire odaér a gyalogos. Ez nyilván mindkét oldalról egyformán működik. Miután már nincs mozgás az érzékelő zónájában, néhány másodperc késéssel bezáródik az ajtó. Típus szerint többféle fotocellás ajtó létezik, leggyakrabban a tolóajtós megoldást választják, de népszerű a nyílószárnyas kivitel is.
Ha a családi házak táján nézzük a kapukat, ott is találkozhatunk hitech, modern megoldásokkal. A kényelmünk fokozása érdekében lehetőség van a kapu automata nyitására és zárására valamilyen jeladó rendszer segítségével. Már a hazaérkezés előtt néhány méterrel utasítható az intelligens kapu, hogy nyíljon ki, mert máris beállunk az autóval az udvarra. A mobiltelefonos kapunyitó egyike az ilyen jellegű megoldásoknak. A GSM frekvenciás adóvevő a mobiltelefon hálózatán keresztül kommunikál a telefonunkkal, így tulajdonképpen bármilyen távolságról utasításokat fogadhat.
A mobiltelefonos kapunyitó okostelefonok segítségével működik, mégpedig a megfelelő applikáció telepítésével, az ott megjelenő nyomógombok érintése utasítja a rendszert. A kapu ekkor a működtető motor segítségével gyorsan kinyílik. A mobiltelefonos kapunyitó 128 bites, tehát magas szintű biztonsági kódolással van ellátva, amelyet nem lehet feltörni illetékteleneknek, így tehát csak a megfelelő kód meglétével működtethető.